+90 222 2361310
info@i-cop.com.tr

Yeni Nesil

Kampanya Yönetimi

Hedef
Kitlenizi Belirleyin
Kampanya
İçeriğinizi Tasarlayın
Kampanya
Senaryonuzu Yaratın
Daha Fazla
Müşteriye Ulaşın
Etkileşim ve Öngörüleri Değerlendirin
Daha Etkili Kampanyalar Oluşturun


Hedef Kitlenizi Belirleyin

Pazarlama iletişimi kapsamında hedef kitlenin belirlenmesi temel taşlardan biridir. Tanıtım ve promosyon uygulamalarınız kapsamındaki duyurularınızı ilgilenebileceği düşündüğünüz kitleye göndermek iletişim maliyetlerinizi düşürürken, müşteri tepkilerini de olumlu yönde etkileyecektir. Bu kapsamda I-COP platformunda kampanyalarınızı planlarken, hedef kitle yönetimi yetenekleri çerçevesinde platformun gruplama ve segmentasyon yeteneklerinden faydalanarak hedef kitlenizi kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Kampanya İçeriğinizi Tasarlayın

Pazarlama iletişimi kapsamında diğer önemli taşlardan biri de içerik tasarımıdır. içerik tasarımınızın, duyurusunu yapmak istediğiniz ürün ve hizmetlerinize dair mesajınızı iletebilmesi, akılda kalıcı olması ve hedef kitlenizin duygularına hitap edebilmesi önemlidir. Bu kapsamda I-COP platformunda kampanyalarınızı planlarken içerik yönetimi yeteneklerinden faydalanarak yaratıcı ve etkileyici içerikler tasarlayabilirsiniz.

Kampanya Senaryonuzu Yaratın

I-COP kampanya yönetimi ile kampanyanın künyesi, başlangıç ve bitiş süresi, bütçesi, günlük gönderim sınırlamaları, gönderim aksiyonlara dair kuralları ve koşullu kuralları, iletişim kanallarını gibi kampanyanızın iletişim stratejisi ve planlamanız çerçevesinde iş kurallarınızı belirleyebilirsiniz.

Daha Fazla Müşteriye Ulaşın

I-COP kampanya yönetiminde, kampanyanızın hedeflerine ulaşabilmesini destekleyici bazı yetenekler kullanımınıza sunulmaktadır. Çoklu ve bütünsel kanal operasyonları yeteneğinden faydalanabileceğiniz kurallar oluşturabilir, dilerseniz bu kuralları koşullara bağlayarak mesajınızın iletilmediği ya da mesajınız ile etkileşime geçmediği tespit edilen müşterilerinize tekrar aynı ya da farklı iletişim kanalları kullanarak otomatik olarak mesajınızı belirleyeceğiniz periyotlarda ulaştırabilirsiniz.

Etkileşim ve Öngörüleri Değerlendirin

I-COP kampanya yönetiminde kampanyanız özelinde, iletişim kanalınıza bağlı olarak gönderim durumları raporlanmakta ve analizler yapılmaktadır. Aynı zamanda tanıtım içeriklerinizde kullanabileceğiniz landing page sayfaları ve kişiselleştirilmiş linkler üzerinden hedef kitlenin etkileşim takibi yapılabilmekte, kitle profillerine etkileşimler doğrultusunda öngörüler etiketlenmektedir. Bu kapsamda platformun raporlama ve analiz yetenekleri ile hedef kitlenizin kampanya ilgisini, dolayısı ile kampanya performansınızı ölçümleyebilir, hedef kitlenizin daha iyi tanımlayabilirsiniz.

Daha Etkili Kampanyalar Oluşturun

Gönderi ve yayınlarınız sonrasında platform üzerinden yapılacak raporlamalar ve analizler sonucunda hedef kitlenizin ilgi alanlarını ve özelliklerini daha iyi tanımyabilir ve bu bilgiler doğrultusunda daha ilgi çekici, etkili içerikler ve kampanyalar oluşturabilirsiniz.